درباره ما

شرکت تراشه پرداز حافظه فدک در سال ۱۳۹۴ با هدف طراحی و تولید انواع سخت افزار رایانه تاسیس  و با تکیه بر دانش و تخصص جوانان این مرز و بوم فعالیت خویش را  آغاز نمود .

به نام خدا

شرکت تراشه پرداز حافظه فدک در سال ۱۳۹۴ با هدف طراحی و تولید انواع سخت افزار رایانه تاسیس  و با تکیه بر دانش و تخصص جوانان این مرز و بوم فعالیت خویش را  آغاز نمود . با توجه به بررسی های به عمل آمده حافظه رایانه ( RAM ) به عنوان اولین محصول در تیم تحقیقاتی انتخاب و فرآیند مطالعاتی جهت طراحی وساخت آن در گروه حافظه فدک آغاز گردید و پس از طی یک دوره پرفراز و نشیب و علیرغم مشکلات فراوان در اواخر سال ۱۳۹۴موفق به ساخت اولین حافظه رایانه گردید . پس از ساخت نمونه آزمایشگاهی نوبت به ایجاد زیر ساخت جهت تولید انبوه و صنعتی رسید . متاسفانه به دلیل شرایط کشور و وجود تحریم در عرصه های گوناگون ، تهیه ماشین آلات و مواد اولیه با دشواریهای فراوان همراه بود اما با توکل به خداوند متعال و سعی و تلاش جوانان گروه ، این مهم نیز به سرمنزل مقصود رسید و هم اکنون اولین کارخانه تولید حافظه رایانه در کشور برپا گشته و در حال تولید محصول می باشد . هم زمان با تهیه ماشین آلات و مواد اولیه ، تحقیق بر روی انواع مدلهای حافظه رم ادامه پیدا کرد و خوشبختانه و به لطف پروردگار این تحقیقات به ثمر نشسته و هم اکنون گروه تراشه پرداز حافظه فدک قادر به تولید انواع حافظه رم در ظرفیتهای گوناگون و نسل های متفاوت با فرکانسهای کاری مختلف میباشد.

حافظه های ساخته شده توسط گروه تراشه پرداز حافظه فدک مطابق با استانداردهای اعلام شده توسط موسسه (JEDEC :Joint Electron Device Engineerin Council  )  ساخته شده اند و پس از تستهای گوناگون نرم افزاری و سخت افزاری ، جهت استفاده در سیستم های رایانه ای به هموطنان عزیز عرضه میگردد . لازم به ذکر است که تمامی حافظه های تولیدی جهت اطمینان از کیفیت و عملکرد مناسب به صورت کامل تست شده و پس از اطمینان از کارایی قابل قبول به بازار عرضه میگردد .

گروه حافظه فدک اکنون با افتخار اعلام میدارد که با بهره گیری از باکیفیت ترین مواد اولیه و پیشرفته ترین و به روزترین ماشین آلات و فرآیندها ، توانایی ساخت و تولید انواع  حافظه از خانواده های مختلف  با سرعتها و ظرفیتهای گوناگون جهت استفاده در پلتفرمهای مختلف با کیفیت بالا و قابل رقابت با انواع مشابه موجود در بازار را دارد.

در ادامه با توجه به نیاز کشور به محصولات دیگر حافظه رایانه از جمله حافظه SSD ، تحقیق در خصوص  طراحی این محصول در واحد تحقیقات شرکت آغاز گردید و سرانجام گروه حافظه فدک پس از یک دوره تحقیقات دوساله موفق به طراحی و ساخت این محصول گردید و هم اکنون تولید این محصولات در کشور عزیزمان ایران در حال انجام می باشد .

تیم تحقیقاتی گروه حافظه فدک هم اکنون مشغول تحقیقات در خصوص طراحی و ساخت انواع مختلف محصولات در حوزه سخت افزار رایانه می باشد و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تولید محصولات بیشتر در این زمینه باشیم .