G.Skill Trident Z Royal and Asus ROG Maximus XII Apex (Image credit: G.Skill)
رکورد جدیدی در کتابهای DDR4 ثبت شد. همانطوری که امروز توسط Gskill و Asus اعلام شد یک اورکلاکر به نام Bianbao‌ توانست سریعترین رم DDR4‌ را در فرکانس ۶۶۶۵٫۴Mhz‌ تنظیم کند.
Gskill ‌ برای این تست یکی از گرانترین رم های Trident Z Royal‌ خود را فراهم نمود، در حالی که Asus از سری مادربردهای ROG Maximus XII Apex‌ برای انجام این کار پشتبانی نمود. این مدل از مادربردها برای انجام اورکلاک رم پیشتاز هستند پس استفاده از این مدل دور از ذهن نبود.

 

Trident Z Royal DDR4-6666 (Image credit: G.Skill)

با این مدل از Gskill‌ سرعت ۴۰۰۰Mhz در دسترس است که شرکت زمان تاخیر CL 18-22-22-42 در حالت پیش فرض پیشنهاد می دهد. با کمی کار سخت و مقدار زیادی از نیروژن مایع اورکلاکر می تواند ماژول رم را به فرکانس ۶۶۶۵٫۴Mhz هل دهد که زمان تاخیر روی CL 31-63-63-63‌ تنظیم می شود. این یک اورکلاک با درصد بزرگ ۶۶٫۶ درصد است.
PLAY SOU
البته DDR4-6666‌ کارایی برای کارهای روزمره ندارد اما یک دستاورد جذاب است. با فرکانس ۶۶۶۵Mhz‌ می توان گفت که هم اکنون در قلمرو DDR5 وارد شده اییم. این رکورد گواه اینست که پیشرفت ها از یک نسل به نسل دیگر حرکت میکنند. بنابراین ممکن است این سوال مطرح شود که شرکت Intel چه موقع نسل دهم Comet Lake‌ را عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *